Publiczne Pozytywne Przedszkole nr 2
O nas

Publiczne Pozytywne Przedszkole nr 2 to placówka w Śródmieściu Gdańska troszcząca się o potrzeby edukacyjno-rozwojowe młodych Gdańszczan, której organem prowadzącym są Pozytywne Inicjatywy. Dzięki dofinansowaniu uzyskanemu z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego mającego na celu zwiększenie liczby miejsc i poprawy jakości edukacji przedszkolnej rozpoczęliśmy działalność we wrześniu 2017 r.

Zapewniamy bogatą ofertę edukacyjno-wychowawczą oraz prawidłową opiekę nad dziećmi. Nasze przedszkole to miejsce z rodzinną atmosferą, które tworzą ludzie z pasją. Dzieje się to również dzięki wsparciu rodziców i opiekunów w procesie wychowania oraz dostępowi do nowoczesnych metod pedagogicznych. Realizowany każdego dnia program edukacyjny wzbogacony jest o dodatkowe zajęcia logopedyczne, rytmiczno-muzyczne oraz z zakresu nauki języka angielskiego. Sąsiedztwo Starego Miasta oraz terenów zielonych zapewnia dzieciom codzienny kontakt z historią, przyrodą i zabawę na świeżym powietrzu. Ścisła współpraca z Akademią Muzyczną w Gdańsku umożliwia naszym wychowankom dodatkowy kontakt z muzyką i rytmiką poprzez wspólną zabawę prowadzoną przez studentów AM.

Odpowiednio przystosowany wystrój pomieszczeń przedszkolnych, nowoczesna przestrzeń, która jest atrakcyjna i estetyczna ułatwiają skupienie się najmłodszych prodczas procesów edukacyjnych.

Opłata w placówce jest tożsama z placówkami gminnymi. Pięć pierwszych godzin (8.00-13.00) jest całkowicie darmowych, a za każdą następną godzinę rodzic ponosi opłatę w wysokości 1 zł oraz koszt wyżywienia w wysokości 12 zł dziennie.

Publiczne Pozytywne Przedszkole nr 1 w Gdańsku ul. Kilińskiego 5A, 80-452 Gdańsk

Nasze przedszkole jest placówką publiczną i powszechnie dostępną w ramach gdańskiej sieci przedszkolnej. Organem prowadzącym jest Fundacja Pozytywne Inicjatywy w ścisłej współpracy z Miastem Gdańsk. Nasze przedszkole to miejsce z rodzinną atmosferą zlokalizowane w centrum Wrzeszcza, które tworzą ludzie, cudowni ludzie z powołania. Oferujemy edukację twórczego i aktywnego rozwoju dziecka, język angielski, rytmikę, zajęcia z logopedą i psychologiem oraz ruch na świeżym powietrzu. Każde nasze dziecko jest traktowane indywidualnie. Dzieci samodzielnie dochodzenia do wiedzy i poszukują nowych rozwiązań. Sąsiedztwo parków zapewnia kontakt dzieci z przyrodą i zabawę na świeżym powietrzu. Zapraszamy do odwiedzin naszego PPP1.

Publiczne Pozytywne Przedszkole nr 2 w Gdańsku

Publiczne Pozytywne Przedszkole nr 3 w Gdańsku
Publiczne Pozytywne Przedszkole nr 4

Publiczne Pozytywne Przedszkole nr 5

Nasze przedszkole jest placówką publiczną i powszechnie dostępną w ramach gdańskiej sieci przedszkolnej. Organem prowadzącym jest Fundacja Pozytywne Inicjatywy. Nasze przedszkole to miejsce z rodzinną atmosferą zlokalizowane na gdańskiej Morenie, które tworzą cudowni ludzie z powołaniem. Oferujemy edukację twórczego i aktywnego rozwoju dziecka: język angielski, rytmikę, zajęcia z logopedą i ruch na świeżym powietrzu. Każde nasze dziecko jest traktowane indywidualnie. Dzieci samodzielnie dochodzenia do wiedzy i poszukują nowych rozwiązań, dzięki Koncepcji Planu Daltońskiego. Zapraszamy do odwiedzin naszego PPP5.

Publiczne Pozytywne Przedszkole Nr 6 w Gdańsku

ppp7
Publiczne Pozytywne Przedszkole nr 9

Nasze przedszkole zrodziło się z marzeń o najwyższej jakości edukacji i wychowaniu dzieci w wieku przedszkolnym. Jego głównym założeniem jest solidne przygotowanie dzieci do szkoły w oparciu o realizowane, atrakcyjne zajęcia takie jak: robotyka, j. angielski, karate ora tańce. Pragniemy nie tylko edukować dzieci, ale również je wychowywać, uczyć współpracy z innymi członkami grupy oraz stymulować ich harmonijny rozwój.

Naszym nadrzędnym celem jest branie odpowiedzialności za wszystkie aspekty życia małego człowieka. Nie tylko  skupiamy się na kształtowaniu wiedzy i umiejętności, które będą podstawą sukcesu naszych przedszkolaków w szkole podstawowej. Wspomagamy również rodzinę w propagowaniu zdrowego stylu życia wśród dzieci, promując przede wszystkim zdrowe odżywanie, nowoczesną kuchnię i zabawy na świeżym powietrzu. Uczymy również empatii i współczucia dla potrzebujących pomocy. Co roku planujemy  prowadzenie akcji charytatywnych, w których celem jest konkretna pomoc dla innych - DOBROCZYNNOŚĆ.

W planach planujemy współpracę z Fundacją Familylab Polska z siedzibą w Poznaniu, która jest częścią międzynarodowej organizacji Familylab Association. Fundacja działa w Polsce, organizując inspirujące seminaria dla opiekunów, rodziców oraz wychowawców. W pracy z dziećmi chcemy wykorzystać wiedzę i doświadczenie Jespera Juula duńskiego terapeuty rodzinnego, autora książek o wychowaniu i socjologii. Jesper Juul jest założycielem fundacji FamilyLab, która ma na celu inspirowanie rodziców do wychowania dzieci w oparciu o pogłębioną relację rodzinną. W naszym przedszkolu rodzice i wychowawcy będą mieli dostęp do biblioteczki, w której będzie można wypożczyć ciekawe książki tego znanego ki cenionego pedagoga. Twórzmy RAZEM lepszy świat.

Marlena Tulińska

Publiczne Pozytywne Przedszkole Nr 10