Publiczne Pozytywne Przedszkole nr 2
O nas

„Pozytywne Przedszkola Pomorza” to projekt realizowany wspólnie przez Uniwersytet Gdański, Miasto Gdańsk oraz Fundację Pozytywne Inicjatywy.

Placówka jest publiczna, prowadzony jest w niej normalny program ministerialny, ale w oparciu o nowatorskie metody. Podejście edukacyjne jest oparte o najnowocześniejsze osiągnięcia we współczesnej pedagogice. Metoda edukacyjno-wychowawcza opracowana jest przez specjalistów z Uniwersytetu Gdańskiego pod kierownictwem pani prof. Marii Mendel. Realizowany każdego dnia program edukacyjny wzbogacany jest o dodatkowe, interesujące zajęcia: logopedyczne, psychoruchowe, rytmiczno-muzyczne, nauki języków obcych, rozwijające kompetencje społeczno-obywatelskie, rozwijające kompetencje przyrodniczo-matematyczne, zabawy konstrukcyjne i badawcze, biblioterapię, czyli wychowanie przez czytanie.

Do tego mamy odpowiednio przystosowany wystrój pomieszczeń przedszkolnych, przestrzeń jest nowoczesna, atrakcyjna i estetyczna.

Opłata w placówce jest zbliżona do przedszkoli prowadzonych przez Miasto. Pięć pierwszych godzin jest całkowicie darmowych, a za każdą następną godzinę rodzic ponosi opłatę w wysokości 1 zł oraz koszt wyżywienia w wysokości 10 zł dziennie.

Publiczne Pozytywne Przedszkole nr 1 w Gdańsku ul. Kilińskiego 5A, 80-452 Gdańsk
Publiczne Pozytywne Przedszkole nr 2 w Gdańsku

Publiczne Pozytywne Przedszkole nr 3 w Gdańsku